Logo Polskiego Radia
Print

25-lecie Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 04.12.2017 00:38
  • Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie świętuje swoje 25 - lecie. Relacja Pawła Buszki.mp3
Z tej okazji w stolicy Ukrainy zorganizowano uroczysty jubileusz. Federacja zrzesza ponad 100 polskich organizacji
facebook.com

Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie świętuje swoje 25- lecie. Z tej okazji w stolicy Ukrainy zorganizowano uroczysty jubileusz. Zgromadzili się tam przedstawiciele organizacji polskich i polscy dyplomaci pracujący na Ukrainie. Jubileusz uświetniły zespoły mniejszości polskiej działające w centralnej Ukrainie.

Do zebranych przemówiła Emilia Chmielowa, wieloletnia prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie. Jak powiedziała, trudno jej uwierzyć, że Federacja działa już ćwierć wieku. Emilia Chmielowa zaznaczyła, że było to 25 lat wspólnej pracy, która pokazała, iż społeczność polska na Ukrainie potrafi wspólnie pokonywać przeszkody i porozumieć się z każdym. Podkreśliła, że działalność organizacji polskich przyczynia się do budowania pomostów między Kijowiem i Warszawą.

Władzom Federacji i wszystkim organizacjom wchodzącym w jej skład gratulował ambasador Polski w Kijowie Jan Piekło. Jak mówił, dzięki wysiłkowi i pracy Polaków na Ukrainie kraj ten stał się lepiej znany w Polsce. Zdaniem ambasadora RP, to dzięki polskiej mniejszości można budować dobre stosunki polsko-ukraińskie.

Federacja zrzesza 18 tysięcy członków i ponad 100 polskich organizacji mniejszości polskiej na Ukrainie.

IAR/ho

tags: Polska, Ukraina
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt