Logo Polskiego Radia
Print

Piknik Polonijny w Emiratach Arabskich

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 02.12.2017 15:52
  • Piknik Polonijny w Emiratach Arabskich [posłuchaj].mp3
Specjały polskiej kuchni i tradycyjne przedświąteczne spotkanie polonijne w szerszym gronie
Dubaj nocąDubaj nocąFoto:pixabay.com/domena publiczna CC0

Polacy mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uczestniczyli dzisiaj w Pikniku Polonijnym. Po raz pierwszy mogli spróbować również specjałów polskiej kuchni - nowopowstała restauracja przygotowała kiełbaski, pierogi i zapiekanki.
Organizacja pikników to tradycja sięgająca do czasów powstania szkoły polskiej w Abu Zabi. 26 lat temu niewielka grupa mieszkających w Emiratach Polaków postanowiła cyklicznie organizować spotkania towarzyskie. Dla tamtych emigrantów była to jedyna okazja by spotkać się w większym gronie - podkreśla dyrektor szkoły Mariola Cieślik. Pikniki organizowane są tradycyjnie na początku grudnia gdy temperatura pozwala na przygotowanie zajęć sportowych i konkursów dla dzieci.
Po raz pierwszy na pikniku pojawiły się też stanowiska z polskim jedzeniem. "Nasza kuchnia staje się coraz bardziej popularna nie tylko wśród Polonii ale także smakoszy z różnych krajów, którzy nie mieli do tej pory szansy na spróbowanie polskich specjałów" - cieszy się Olimpia Siwik, właścicielka pierwszego stoiska z zapiekankami i pierogami.
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka i pracuje prawie 4000 Polaków.

IAR/ep

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt