Logo Polskiego Radia
Print

"Support Poland - Wspieraj Polskę"

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 25.11.2017 12:32
  • Wicepremier Morawiecki na "Support Poland - Wspieraj Polskę" [posłuchaj]
Wicepremier Mateusz Morawiecki: musimy dbać o dobre imię naszego kraju, aby tworzyć Polskę, o której marzymy
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas konferencji Reduty Dobrego Imienia „Support Poland! Wspieraj Polskę!” Foto: PAP/Paweł SupernakWicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas konferencji Reduty Dobrego Imienia „Support Poland! Wspieraj Polskę!” Foto: PAP/Paweł Supernak

Spotkanie zorganizowane przez Redutę Dobrego Imienia służy wymianie doświadczeń z Polonią w zakresie obrony dobrego imienia Polski.

Mateusz Morawiecki mówił, że dbanie o dobre imię Polski to nie kwestia historii, a codziennej praktyki. Minister finansów podkreślił, że w przeszłości w najtrudniejszych czasach potrafiliśmy dać odpór totalitarnym barbarzyństwom. "Dzisiaj musimy budować silną Polskę, o której marzymy i dbać o jej dobre imię" - mówił.

Minister finansów i rozwoju powiedział również, że dzisiaj szczególnie ważnym przejawem wspierania państwa jest płacenie podatków. Dodał, że jego resort pokazał, że podatki i patriotyzm to dzisiaj jedno i to samo. "Przez silne i sprawne państwo budujemy uczciwą konkurencję w gospodarce, silną bazę finansową, podatkową pod realizację wielu dzieł, również takich, które mają wspierać Polskę na arenie międzynarodowej" - wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

Konferencja "Support Poland - Wspieraj Polskę" jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy polegającej na budowie sieci korespondentów i wolontariuszy na świecie. Będą zgłaszać, analizować i reagować na oszczerstwa dotyczące Polski, pojawiające się w mediach zagranicznych.

Fundacja Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga Przeciw Zniesławieniom inicjuje i wspiera działania mające na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt