Logo Polskiego Radia
Print

Dziecko zabrane przez Jugendamt. Interwencja konsula

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 04.11.2017 16:17
  • Niemcy: konsulat interweniuje ws. odebranego przez Jugendamt polskiego dziecka.mp3
Konsul Generalny RP w Hamburgu będzie interweniował w sprawie odebrania polskiej rodzinie 10-miesięcznej córki
Pexels/Ingo Joseph/CC0 License

Jak dowiedziało się Polskie Radio, Konsul Generalny RP w Hamburgu będzie interweniował w sprawie odebrania polskiej rodzinie przez Urząd ds. Młodzieży 10-miesięcznej córki. Do Jugendamtu z prośbą o udzielenie informacji na temat powodów odebrania dziecka zwróciło się także polskie Ministerstwo Sprawiedliwości.

Z relacji rodziny wynika, że dwie urzędniczki Jugendamtu weszły do mieszkania w Hamburgu podczas nieobecności rodziców i siłą odebrali 10-miesięczną Marcelinę. Dziecko w tym czasie znajdowało się pod opieką babci.

W rozmowie z Polskim Radiem kierownik konsulatu generalnego w Hamburgu Piotr Golema zapewnił, że wydział prawny konsulatu zainteresował się sprawą.

- Kontaktowaliśmy się z Jugendamtem telefonicznie, powiedziano nam że otrzymamy informacje, na które czekamy. W zależności od ich treści będziemy podejmowali dalsze działania - powiedział Piotr Golema.

Konsul Dariusz Pawłoś z ambasady RP w Berlinie potwierdził, że sprawa odebrania 10-miesięcznej Marceliny leży w zainteresowaniu polskich placówek dyplomatycznych oraz polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt