Logo Polskiego Radia
Print

Polski biznesmen podbija rynek nieruchomości na Wyspach

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 25.10.2017 17:05
  • Paweł Lajszczak, polski przedsiębiorca odnoszący sukcesy na globalnym rynku.mp3
Paweł Lajszczak to wizjoner, globalny przedsiębiorca, właściciel kilkudziesięciu firm o międzynarodowym zasięgu
Paweł Lajszczak, polski przedsiębiorca z Wielkiej BrytaniiPaweł Lajszczak, polski przedsiębiorca z Wielkiej BrytaniiFoto: Dominika Jędrzejewska-Imach

Historia młodego polskiego biznesmena Pawła Lajszczaka to najlepszy dowód na to, że chcieć to móc. I zaprzeczenie nieprawdziwej, choć powszechnej ​wśród Anglików ​opinii, że Polacy w Wielkiej Brytanii to głównie ​​beneficjenci zasiłków socjalnych lub nisko wykwalifikowana siła robocza.

Szczególnie teraz, kiedy Brexit niesie wiele niewiadomych dla naszych rodaków mieszkających na Wyspach,​ a ksenofobiczne ataki nasilają się​, ważne jest, aby podkreślać, jak wiele Polacy wnoszą ​swoją pracowitością, kreatywnością i osiągnięciami​.​ Po napaści, w wyniku której o mało nie stracił wzroku, postanowił zacząć aktywnie działać i zawalczyć o zmianę negatywnego wizerunku Polaków na Wyspach.

Wizjoner, globalny przedsiębiorca, właściciel kilkudziesięciu firm o międzynarodowym zasięgu, a ostatnio także bohater popularnej serii dokumentalnej BBC "The Week The Landlords Moved In" - 14 lat temu zaczynał życie w Wielkiej Brytanii z trzystoma funtami w kieszeni, obecnie ma kilkadziesiąt firm i podbija rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii.

Z Pawłem Lajszczakiem rozmawiała Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt