Logo Polskiego Radia
Print

Jubileusz polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 21.10.2017 14:58
  • "Wbrew pozorom, to nie jest skromny jubileusz" - powiedział Polskiemu Radiu konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski.mp3
  • Uczniowie mościskiej Ogólnokształcącej Szkoły Średniej numer 3 chwalą zajęcia w tej placówce
Z udziałem samorządowców i nauczycieli z Polski odbyły się w Mościskach uroczystości 15-lecia polskiej szkoły
Foto: flickr.com

Z udziałem samorządowców i nauczycieli z Podkarpacia i Lubelszczyzny odbyły się w Mościskach na Ukrainie uroczystości 15-lecia miejscowej szkoły polskiej.

Ogólnokształcąca Szkoła Średnia numer 3 z polskim językiem nauczania została utworzona w 2002 roku w budynku po dawnych koszarach. Obiekt jest własnością Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Mościskiej.

Do szkoły polskiej uczęszcza ponad 280 uczniów, którzy, w ramach obchodów jubileuszowych, przeszli korowodem ulicami Mościsk i złożyli kwiaty pod pomnikami: Jana Pawła II, poety ukraińskiego Tarasa Szewczenki i przy figurze Matki Boskiej. Następnie odbyła się msza święta, a po niej uroczysta akademia w budynku szkoły.

Z programem artystycznym wystąpili uczniowie mościskiej placówki oraz zaprzyjaźnionej szkoły z ukraińskim językiem nauczania w Przemyślu. Młodzi przemyślanie żywiołowo wykonali tańce ukraińskie, dali koncert gry na bandurze oraz na dawnych instrumentach.

Gościem specjalnym jubileuszu szkoły polskiej w Mościskach był polski konsul generalny we Lwowie Rafał Wolski.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt