Logo Polskiego Radia
Print

Młodzi liderzy polonijni z Ameryki Północnej w Polsce

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 09.09.2017 10:10
  • Uczestnicy IX Szkoły Liderów Polonijnych o swoich korzeniach i propolskiej działalności
Uczestnicy IX Szkoły Liderów Polonijnych są nieformalnymi ambasadorami Polski w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie
Katarzyna Skorek i Maciej Oldziej w rozmowie z Marią WieczorkiewiczKatarzyna Skorek i Maciej Oldziej w rozmowie z Marią WieczorkiewiczFoto: Maria Wieczorkiewicz

Są nieformalnymi ambasadorami Polski w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Prowadzą pomoc socjalną dla Polonii, pomagają studentom, organizują szkolenia i wydarzenia kulturalne. Mowa o młodych szefach organizacji polonijnych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, uczestnikach zorganizowanej w Warszawie, Szkoły Liderów Polonijnych.

To już dziewiąta edycja Szkoły Liderów Polonijnych. Przez dziewięć lat w ramach prowadzonych projektów do Polski przyjechało kilkuset działaczy polonijnych z 36 krajów.

Coraz więcej młodych Polaków w USA i Kanadzie interesuje się tym, co dzieje się w Polsce - mówią Katarzyna Skorek i Maciej Oldziej, młodzi liderzy polonijni. W Kanadzie i Stanach Zjednoczonych zapanowała moda na powrót do korzeni - dodają.

Z Katarzyną Skorek i Maciejem Oldziejem, uczestnikami IX Szkoły Liderów Polonijnych z Ameryki Północnej rozmawiała Maria Wieczorkiewicz.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt