Logo Polskiego Radia
Print

Polskie dzieci na Białorusi zaczynają nowy rok

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 01.09.2017 10:28
  • Polskie szkoły na Białorusi rozpoczynają rok szkolny.mp3
Początek nowego roku szkolnego w dwóch polskich szkołach na Białorusi: w Wołkowysku i Grodnie
Foto: PAP Darek Delmanowicz

Pierwszy dzwonek 1 września zabrzmiał również dla ponad 800 uczniów w dwóch polskich szkołach na Białorusi. W tym roku szkolnym obserwuje się duże zainteresowanie nauką języka polskiego w tym kraju.

W szkole polskiej w Wołkowysku w zachodniej Białorusi w tym roku szkolnym będzie się uczyć 280 uczniów. Halina Bułaj, dyrektor szkoły Powiedziała Polskiemu radiu, że to rekordowa liczba dzieci w historii szkoły. "Siedem lat temu przejmowałam szkołę i było w niej 165 uczniów. I tak co roku przybywa nam uczniów"- mówi Halina Bułaj. Dyrektor szkoły uważa, że jest to związane ze wzrostem zainteresowania nauką języka polskiego. "Nie tylko języka, jest chęć poznawania kultury, nauki i tradycji polskich" - mówi dyrektor Bułaj.

Podobnie duże zainteresowanie nauką jest również w Szkole Polskiej w Grodnie gdzie rok szkolny rozpocznie ponad pół tysiąca uczniów. Mniej więcej za dwa tygodnie naukę rozpoczną szkoły społeczne prowadzone między innymi przez Polską Macierz Szkolną i Związek Polaków na Białorusi.

IAR/EP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt