Logo Polskiego Radia
Print

Przed nami II Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 01.09.2017 11:10
  • Marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski, o II Polonijnym Forum Ekonomicznym w Krynicy.mp3
Celem forum jest włączenie Polaków żyjących z dala od ojczyzny do udziału w ważnych wydarzeniach w naszym kraju
Marszałek Senatu Stanisław KarczewskiMarszałek Senatu Stanisław KarczewskiFoto: senat.gov.pl

W Krynicy-Zdroju, w dniach 5 -6 września odbędzie się, w ramach XXVII Forum Ekonomicznego, II Forum Polonijne. Jego celem jest włączenie Polaków żyjących z dala od ojczyzny do udziału w ważnych wydarzeniach w naszym kraju, a także dyskusja nad istotnymi sprawami dla Polonii i Polaków za granicą. Gospodarzem Forum Polonijnego, tak jak w zeszłym roku, będzie marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Na tegoroczne Forum Polonijne złoży się pięć paneli dyskusyjnych: „Nowe i tradycyjne media w kreowaniu polskiej tożsamości wśród Polonii i Polaków za granicą”, „Aktywizacja zawodowa i społeczna repatriantów oraz Polaków ze Wschodu – wyrównywanie szans”, „Doświadczenia i wyzwania dyplomacji ekonomicznej”, „Marka Polska – niedoszacowany potencjał Polonii w inwestycjach zagranicznych polskich przedsiębiorstw”, „Rola pozytywnego wizerunku Polski na świecie w indywidualnym sukcesie Polaków mieszkających za granicą”.

W dyskusjach panelowych wezmą udział politycy, przedsiębiorcy, samorządowcy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele Polonii.

Polskie Radio dla Zagranicy jest patronem medialnym II Polonijnego Forum Ekonomicznego.

Ze Stanisławem Karczewskim, marszałkiem Senatu RP rozmawiała Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt