Logo Polskiego Radia
Print

Konkurs MSZ dotyczący polskiej historii i dyplomacji

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 19.06.2017 16:08
  • Obrady Rady Dyplomacji Historycznej. Relacja Ewy Plisieckiej.mp3
Promowanie polskiej historii w sposób zrozumiały dla obcokrajowców postuluje Rada Dyplomacji Historycznej
Sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak Sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak Foto: PAP/ Paweł Supernak

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło nowy konkurs na najlepsze prace poświęcone historii Polski oraz polskiej dyplomacji.

Szczegóły omówiono na kolejnym posiedzeniu Rady Dyplomacji Historycznej, działającej przy ministrze spraw zagranicznych. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach – na najlepszą pracę w języku obcym dotyczącą naszych dziejów oraz na pracę w języku polskim dotyczącą historii polskiej dyplomacji.

Na specjalnej konferencji prasowej wiceszef MSZ i przewodniczący Rady Dyplomacji Historycznej Jan Dziedziczak tłumaczył, że plebiscyt ma wyłonić pracę, która przedstawia obcokrajowcom dzieje Polski w sposób zrozumiały i obiektywny.

Do promowania historii Polski za granicą MSZ chce włączyć także Polonię. "Pracujemy nad nowym podręcznikiem przeznaczonym dla Polaków za granicą, ale również Polaków wyjeżdżających za granicę. Będzie to podręcznik, który będzie wskazywał jak w sposób czytelny, jasny, umiejętny przekazać obcokrajowcowi nasze dzieje, ale też naszą kulturę i tradycję" - wyjaśniał wiceminister Jan Dziedziczak.

Relacja Ewy Plisieckiej.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt