Logo Polskiego Radia
Print

Jan A.P. Kaczmarek z tytułem "Wybitny Polak"

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 31.05.2017 13:15
  • Jan A.P. Kaczarek z tytułem Wybitny Polak.mp3
Tytuł "Wybitnego Polaka” promującego wizerunek ojczyzny na świecie, otrzymał kompozytor Jan A.P. Kaczmarek
Laureaci tytułu „Wybitny Polak”: Jan A.P. Kaczmarek (P) i Krzysztof Pastor 
Foto: PAP/Tomasz GzellLaureaci tytułu „Wybitny Polak”: Jan A.P. Kaczmarek (P) i Krzysztof Pastor Foto: PAP/Tomasz Gzell

W Teatrze Wielkim w Warszawie wręczono nagrody "Teraz Polska". Kapituła konkursu nagrodziła godłem 28 wyróżniających się krajowych instytucji, produktów i usług. Przyznano także dwie dodatkowe statuetki w kategorii "Wybitny Polak".

Laureatem w kategorii innowacyjnych przedsięwzięć została firma Digital Core Design. To polskie przedsiębiorstwo słynące z produkcji najszybszych procesorów na świecie. Jej prezes Jacek Hanke nie ukrywał radości po otrzymaniu statuetki: "To godło jest najbardziej rozpoznawalną nagrodą, jaką nas uhonorowano. Jest też dowodem na to, że ciężka praca, głęboka specjalizacja i innowacyjne produkty są dziś kluczem do sukcesu” - przyznał.

Tytuł "Wybitnego Polaka” promującego wizerunek ojczyzny na świecie, otrzymał kompozytor i laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek. Zapewnił, że to odznaczenie ma dla niego wyjątkowy znaczenie. "Ten konkurs jest szeroką koncepcją. Biznes, Rajd Polski czy działalność artystyczna są traktowane z taką samą powagą, jako ci, którzy reprezentują to, co najlepsze w Polsce. Z dumą od lat służę polskiej idei, podkreślam swoją polskość i z dumą przyjmuję tę nagrodę” - powiedział kompozytor. Rozmawiał z nim Michał Fedusio.
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt