Logo Polskiego Radia
Print

Rosyjska Polonia może liczyć na pomoc polskiego Senatu

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 18.02.2017 16:49
  • Rosyjska Polonia może liczyć na pomoc polskiego Senatu.mp3
Polskie władze zostaną poinformowane o sytuacja Polaków w Rosji - powiedział w Moskwie senator Artur Warzocha
Ambasada RP w Moskwie, foto: Wikipedia/CC/Сергей Сазанков

Polskie władze zostaną poinformowane o sytuacja Polaków mieszkających w Rosji - zapowiedział przebywający w Moskwie senator Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha. Parlamentarzysta pracujący w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą spotkał się z moskiewską Polonią i wziął udział w I Festiwalu Polskiej Piosenki, który odbył się w rosyjskiej stolicy.

W ocenie senatora Artura Warzochy rozwiązanie prawne, zgodnie z którym opiekę nad Polakami mieszkającymi za granicą sprawuje Senat, sprzyja integracji środowisk polonijnych z ojczyzną. Polityk Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że jednym z najważniejszych zadań organizacji polonijnych jest nauczanie języka ojczystego, historii i kultywowanie polskich tradycji.

Artur Warzocha obiecał, że przekaże polskim władzom informacje dotyczące problemów, z jakimi na co dzień borykają się Polacy mieszkający w Rosji. -„O wszystkim, co zobaczę i usłyszę od naszych rodaków, poinformuję senacką komisję i marszałka izby wyższej” - powiedział Polskiemu Radiu senator Prawa i Sprawiedliwości. Senator Warzocha zamierza także o najtrudniejszych sprawach porozmawiać z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt