Logo Polskiego Radia
Print

Świąteczne życzenia od marszałka Senatu dla Polonii

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 24.12.2016 08:30
  • Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski do Polonii.mp3
Stanisław Karczewski: "Niezależnie w jakim kraju zasiadacie do wigilijnej wieczerzy będzie z Wami Polska"
Marszałek Senatu RP Stanisław KarczewskiMarszałek Senatu RP Stanisław KarczewskiFoto: senat.gov.pl/Michał Jóźwiak

Święta Bożego Narodzenia to także wyjątkowy czas dla Polaków poza granicami kraju. To czas pielęgnowania polskich tradycji, rodzinnych spotkań i wzruszeń.

"To święta mające charakter rodzinny. My Polacy jesteśmy dużą rodziną, rodziną Polaków mieszkajacych w Polsce i Polaków rozsianych na całym świecie, na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach" - mówi w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, Stanisław Karczewski marszałek Senatu RP.

"Zawsze gdy spotkam się z Polakami za granicą, widzę ich tęsknotę do Polski i zainteresowanie Polską. To chcemy podtrzymywać, chcemy budować naszą wspólnotę narodową" - dodaje marszałek Stanisław Karczewski i składa Polonii najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

"Niezależnie w jakim kraju zasiadacie do wigilijnej wieczerzy, to w ten szczególny czas będzie z Wami Polska" - mówi Stanisław Karczewski. I dodaje: "Życzę radości i spokoju. Nawet jeśli ten wieczór jest chłodny, zimowy niech będzie ciepło w Waszych sercach. Niech dobre myśli biegną do dziedzictwa, do domu rodzinnego, do ojczyzny".

Ze Stanisławem Karczewskim, marszałkiem Senatu RP rozmawiała Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt