Logo Polskiego Radia
Print

Podaruj ulubioną książkę Polakowi ze Wschodu

IAR
Dariusz Adamski 09.12.2016 09:55
  • Dyrektor anteny Andrzej Rybałt mówi, że pomysł zrodził się wśród dziennikarzy redakcji, którzy dużo współpracują z rodakami za wschodnią granicą (IAR)
  • Dziennikarka Radia dla Zagranicy Halina Ostas dodaje, że każdy może wspomóc akcję przynosząc książki do Polskiego Radia (IAR)
Podaruj książkę Polakowi mieszkającemu na Wschodzie. Przedświąteczna akcja Polskiego Radia dla Zagranicy
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne

Dyrektor anteny Andrzej Rybałt mówi, że pomysł zrodził się wśród dziennikarzy redakcji, którzy dużo współpracują z rodakami za wschodnią granicą. – Bardzo często kontaktują się ze środowiskami polonijnymi na Ukrainie, Białorusi i w krajach bałtyckich i usłyszeli, że jest taka potrzeba, aby zbierać książki dla Polaków, ale również dla Białorusinów, Ukraińców, Litwinów czy Estończyków, którzy chcą uczyć się języka polskiego – mówi Andrzej Rybałt.

Książki zbierane są do końca tygodnia w oznakowanym kartonie w holu siedziby głównej Polskiego Radia w Warszawie. Przyjmowane są książki wartościowe, w bardzo dobrym stanie, takie, jakie sami chcielibyśmy otrzymać.

– We wszystkich programach Polskiego Radia zbieramy książki. Mamy ich już bardzo wiele: są to pozycje bardzo cenne, niektóre unikatowe także mamy nadzieję, że sprawią radość Polakom na Wschodzie, gdy je otrzymają – mówi dziennikarka Polskiego Radia dla Zagranicy Halina Ostas dodając, że każdy może wspomóc akcję przynosząc książki do Polskiego Radia.

Wszystkie publikacje zostaną przekazane Fundacji Pomocy Polakom na Wschodzie, wspomagającej polskojęzyczne szkolnictwo i działania na rzecz zaopatrzenia środowisk polskich w polską prasę i książki, mającej na celu zapewnienie jak najszerszego dostępu tych środowisk do polskiej kultury. Na święta książki mają trafić do Polaków mieszkających na Wschodzie.

dad

tags:
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt