Logo Polskiego Radia
Print

Prezydenckie inicjatywy wspierające Polonię

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 10.09.2016 18:13
  • Minister Adam Kwiatkowski - szef Gabinetu Prezydenta RP.mp3
Prezydent Andrzej Duda pamięta o rodakach na całym świecie - mówi minister Adam Kwiatkowski
Minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RPMinister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RPFoto: PAP/Marcin Obara

Adam Kwiatkowski, szef Gabinetu Prezydenta RP i szef Biura Polonijnego w Kancelarii Prezydenta, był gościem zakończonego w czwartek Forum Polonijnego w Krynicy.

Minister podkreślił, że zaproszenie przedstawicieli Polonii do Krynicy na Forum to przełomowe wydarznie. Dodał, że marszałek Senatu Stanisław Karczewski organizując Forum Polonijne w ramach Forum Ekonomicznego dał Polonii szansę zaistnieć w Polsce. „To zaproszenie do bycia razem, to powinno zmobilizować Polonię, pokazać, że Polonia jest liczna i że trzeba się z nią liczyć. Chodzi o to byśmy razem budowali siłę Polski, byśmy mogli na siebie liczyć” – powiedział minister Adam Kwiatkowski.

Szef Gabinetu Prezydenta, wziął udział w panelu "Polityka państwa polskiego wobec Polonii i Polaków za granicą" zorganizowanym podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój.

W rozmowie z Haliną Ostas minister Adam Kwiatkowski przypomniał działania podejmowane przez prezydenta Andrzeja Dudę na rzecz Polonii.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt