Logo Polskiego Radia
Print

Historia Dywizjonu 307 na wystawie w Krakowie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 19.07.2016 08:49
Wystawa po raz pierwszy w Polsce prezentuje historię związaną z 307 Dywizjonem Myśliwskim Nocnym „Lwowskich Puchaczy”

307 Squadron Project we współpracy z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zapraszają na wystawę „For Your Freedom and Ours. Historia Dywizjonu 307”.

Wystawa po raz pierwszy w Polsce prezentuje historię oraz memorabilia związane
z 307 Dywizjonem Myśliwskim Nocnym „Lwowskich Puchaczy”.

Dywizjon 307, wchodzący w skład Royal Air Force, był jedynym polskim dywizjonem nocnym. W czasie II wojny światowej uczestniczył m.in. w: obronie miasta Exeter, misjach nad okupowaną Europą, Bitwie o Atlantyk.

Wystawę przygotowała samodzielna trzyosobowa organizacja działająca non-profit www.307squadron.org . Michael Parrott (założyciel Projektu) i Marcin Piórkowski mieszkają w Exeter, Andrzej Michalski (wnuk Leona Michalskiego nawigatora Dywizjonu 307) w Portsmouth. Od zeszłego roku zorganizowali oni pięć wystaw dotyczących "Lwowskich Puchaczy", kilka wykładów oraz reprezentowali Dywizjon 307 w wielu ważnych wydarzeniach między innymi w uroczystościach pod Pomnikiem Lotników Polskich w Northolt w 75 rocznicę Bitwy o Wielką Brytanię.

Wystawa odbędzie się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Potrwa od 4 sierpnia do 4 października 2016 r. Wystawa została przygotowana w języku polskim i angielskim.(ho)

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt