Logo Polskiego Radia
Print

Losy milionów w Gdyni

PR dla Zagranicy
Joachim Ciecierski 23.12.2015 12:36
  • Muzeum Emigracji w Gdyni łączy Polaków w kraju i za granicą.mp3
To jedyne takie miejsce w Polsce. W Gdyni bardzo ciekawą działalność prowadzi muzeum poświęcone historii polskiej emigracji.
Muzeum Emigracji w Gdyni www.polska1.comMuzeum Emigracji w Gdyni www.polska1.comFoto: materiały prasowe

Z inicjatywy władz miasta w historycznym gmachu Dworca Morskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki, powstała instytucja, która o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie opowiada w ścisłym związku ze współczesnością.

Misją Muzeum Emigracji w Gdyni jest opowiadanie o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Ambicją tej instytucji jest przybliżanie ich osiągnięć Polakom w kraju, a jednocześnie zachęcanie do wzajemnego poznania się rodaków żyjących w Polsce i za granicą. Dzięki projektom o charakterze edukacyjnym i kulturalnym muzeum jest ważnym miejscem spotkań i dyskusji. W sposób szczególny zobowiązuje do tego najlepszy z możliwych adresów – ul. Polska 1.

O wyjątkowej misji i ciekawych inicjatywach Muzeum Emigracji w Gdyni, Halinie Ostas opowiedziała Karolina Grabowicz -Matyjas - dyrektorka placówki.

tags: Gdynia, Polonia
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt