Logo Polskiego Radia
Print

Prezydent gratuluje sportowcom kolejnych medali

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 22.02.2014 20:02
W Soczi drużyna łyżwiarek szybkich wywalczyła dziś srebrny medal, a drużyna panczenistów - brązowy.

Gratulacje od prezydenta dla kolejnych polskich medalistów zimowych igrzysk olimpijskich. W Soczi drużyna łyżwiarek szybkich wywalczyła dziś srebrny medal, a drużyna panczenistów - brązowy medal. Bronisław Komorowski przekazał gratulacje telefonicznie - prezesowi Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierzowi Kowalczykowi.
Polskie łyżwiarki szybkie wywalczyły srebro, przegrywając w finałowym wyścigu z Holenderkami. Biało-czerwone w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak osiągnęły czas 3.05,55. W ćwierćfinale i półfinale zamiast Woźniak jechała Natalia Czerwonka.
Polscy łyżwiarze szybcy zdobyli brąz pokonując z Kanadyjczyków w wyścigu o trzecie miejsce. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.
Polska reprezentacja kończy igrzyska z sześcioma medalami olimpijskimi. Złote krążki wywalczyli wcześniej: dwukrotnie Kamil Stoch, w konkursach na normalnej i dużej skoczni, Justyna Kowalczyk w biegu na 10 kilometrów technika klasyczna oraz panczenista Zbigniew Bródka na 1500 metrów.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt