Logo Polskiego Radia
Print

XVI Dzień Igrzysk Olimpijskich w Londynie

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 11.08.2012 20:57
  • Szesnasty dzień Igrzysk Olimpijskich w Londynie podsumowuje Michał Strzałkowski
Marta Walczykiewicz bez medalu, Agnieszka Dawidowicz wysoko, koniec kariery Joanny Mitrosz.
Rozczarowana Marta WalczykiewiczRozczarowana Marta Walczykiewiczfot. PAP/Adam Ciereszko

Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła 5. miejsce w rywalizacji jedynek na dystansie 200 m podczas igrzysk Olimpijskich w Londynie. Złotą medalistką została reprezentantka Nowej Zelandii, Lisa Carrington z czasem 44,638 sek. Reprezentantka Polski straciła do zwyciężczyni 0,862 sek.

Natomiast Piotr Siemionowski zajął szóstą pozycję w finale B rywalizacji jedynek na sprinterskim dystansie 200 metrów. Polski kajakarz miał czas 38,585 sek. na metę dotarł ze stratą 0,783 sek. do zwycięzcy, Duńczyka Kaspera Beibacha i został ostatecznie sklasyfikowany na 14. miejscu.

Aleksandra
Aleksandra Dawidowicz, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Świetny występ Aleksandry Dawidowicz
Aleksandra Dawidowicz zajęła siódme miejsce w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim.
Reprezentantka Polski na 32-kilometrowej trasie osiągnęła czas 1:33.20 i straciła 2 minuty i 28 sekund do złotej medalistki - Francuzki Julie Bresset.
Paula Gorycka, druga z polskich kolarek, która wystartowała na trudnej trasie w Hadleigh Farm, ukończyła wyścig na 22 pozycji, ze stratą 8 minut i 26 sekund do zwyciężczyni.

Olimpijska
Olimpijska rywalizacja chodziarzy, fot. PAP/EPA/Jochen Luebke

Ciężki spacer po 9. miejsce
W rywalizacji chodziarzy na 50 km wzięło dziś udział trzech Polaków, najlepszy z nich, Łukasz Nowak, zajął 9. pozycję. Był gorszy od zwycięzcy, Rosjanina Siergieja Kirdiapkina, który ustanowił nowy rekord olimpijski, o 5 minut i 48 sekund, ale poprawił swój najlepszy wynik w karierze w tej konkurencji o blisko półtorej minuty.
Na 18. pozycji sklasyfikowano Rafała Sikorę, którego strata do zwycięzcy wyniosła 11 minut i 48 sekund.
Trzeci z reprezentantów Polski, Rafał Fedaczyński, nie ukończył zawodów ze względu na uraz i zszedł z trasy po pokonaniu 33 km.

Na dystansie 20 km rywalizowały dziś także panie. Polki zajęły odległe miejsca. 22. była Agnieszka Szwarnóg, 23. Agnieszka Dygacz, zaś Paulina Buziak finiszowała na 45. miejscu. Wygrała sensacyjnie zaledwie 20-letnia Rosjanka Jelena Łaszmanowa, bijąc przy tym rekord świata wynikiem 1.25,02.

Joanna
Joanna Mitrosz, fot. PAP/EPA/Sergei Ilnitsky

Koniec kariery polskiej gimnastyczki
Dobiegła końca rywalizacja w wieloboju w gimnastyce artystycznej. Nasza reprezentantka Joanna Mitrosz zajęła ostatecznie 9. miejsce. Złoty medal wywalczyła Rosjanka Jewgienija Kanajewa. Polka po Igrzyskach Olimpijskich kończy karierę sportową.
Szymon Staśkiewicz zajął 24. miejsce w konkurencji pięcioboju nowoczesnego z wynikiem 5516 pkt. Polak najlepiej zaprezentował się w jeździe konnej, w której zajął czwarte miejsce. W szermierce był 29., w pływaniu 30., a w biegu i strzelaniu sklasyfikowany był na 18. miejscu.
Zwyciężył Czech David Svoboda, który uzyskał 5928 pkt, drugi był Zhongrong Cao z Chin - 5904 pkt., a trzeci Węgier Adam Marosi - 5836 pkt.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt