Logo Polskiego Radia
Print

Waldemar Fornalik nowym selekcjonerem

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 10.07.2012 15:54
Dotychczasowy trener Ruchu Chorzów ma wprowadzić polskich piłkarzy do mistrzostw świata w 2014 roku.
 fot. PAP/Andrzej Grygiel

Dotychczasowy trener Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik został wybrany na nowego trenera polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Wyboru dokonał zarząd PZPN.
Szef PZPN Grzegorz Lato zapewnił, że wybór poprzedziła długa dyskusja. Fornalik zdobył 11 głosów. PZPN wybierał spośród trzech kandydatów. Na kontrkandydata Fornalika, Jerzego Engela zagłosowało trzech członków zarządu PZPN. Jacek Zieliński nie otrzymał żadnego poparcia. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Kontrakt nowego trenera reprezentacji będzie obowiązywał do 2014 roku, czyli do Mistrzostw Świata w Brazylii. Jeśli nasza drużyna zakwalifikuje się na mundial, kontrakt wygaśnie, gdy reprezentacja zakończy udział w turnieju.
Grzegorz Lato powiedział podczas konferencji prasowej, że w przeszłości objął fotel prezesa PZPN, gdy selekcjonerem był Leo Beenhakker. Dlatego sytuację, gdy wybiera się selekcjonera na kilka tygodni przed wyborami prezesa PZPN, Grzegorz Lato uważa za normalną.
Dotychczasowy trener reprezentacji Franciszek Smuda zrezygnował z funkcji z chwilą odpadnięcia Polaków z turnieju EURO 2012. Waldemar Fornalik zadebiutuje w nowej roli 7 września w meczu eliminacji do mistrzostw świata meczem z Czarnogórą. Polacy będą grać w grupie H, a rywalami naszej reprezentacji będą, oprócz Czarnogóry, Anglia, Ukraina, Mołdawia i San Marino.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt