Logo Polskiego Radia
Print

"El Pais": "Futbol błogosławi mistrzom"

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 28.06.2012 09:56
Hiszpańska i portugalska prasa szeroko komentują środowy półfinał Euro 2012.
fot. PAP/EPA/Tolga Bozoglu

Hiszpańska prasa: "Można było dostać zawału"

Okładki hiszpańskich gazet wypełniają zdjęcia skaczących z radości podopiecznych Vincente del Bosque. "Portugalia miała przewagę dwóch dni odpoczynku. Znała doskonale przeciwnika. Była szybsza od przemęczonej Hiszpanii, a i tak nie wykorzystała 90 minut, które podarowali jej mistrzowie" - tak o wczorajszym wygranym przez Hiszpanów półfinale Euro 2012 z Portugalią pisze hiszpańska prasa.
"Hiszpania w finale - po meczu, który mógł przysporzyć o zawał" - pisze "La Razon", a "El Pais" zdjęcie radującej się reprezentacji opisuje nagłówkiem "La Roja o krok od potrójnej korony".
Hiszpanie mogą bowiem sięgnąć po trzeci puchar z rzędu po tym jak wygrali Euro 2008, a potem mundial w RPA. I byłoby to historyczne dokonanie. "La Roja może przejść do legendy" - czytamy w komentarzu - "futbol błogosławi mistrzom, bo gdy zasiadają na tronie zyskują specjalny czar i triumfują we wszystkich sytuacjach. (...) Nazywa się ich zwycięzcami".
"La Razon zauważa, że "Cristiano Ronaldo grał w dobrym towazystwie. Portugalska gwiazda miała za sobą ambitną drużynę", choć "drużynę z większym sercem niż mózgiem".
Zaś "El Mundo" podsumowuje wczorajsze spotkanie: "finały mistrzostw Europy są zawsze spotkaniem przyjaciół, którzy za miesiąc będą grali w innych koszulkach - w Doniecku spotkali się ci, których życie łączy w klubowych szatniach, i ci którzy grają przeciwko sobie w Realu i Barcelonie".

Portugalska prasa: "Opuszczamy Euro z podniesioną głową"

Portugalska prasa mimo porażki swojej reprezentacji w półfinale Euro 2012, z uznaniem pisze o postawie podopiecznych Paulo Bento. Cristiano Ronaldo i spółka przegrali z Hiszpanami dopiero po rzutach karnych.
"Portugalski sen umarł po karnych" - pisze Diario de Noticias. Komentatorzy gazety podkreślają, że w czasie meczu piłka może zrobić tylko dwie rzeczy - wpaść do bramki albo ją minąć. Pech chciał, że w przypadku Portugalii częściej działo się to drugie. Diario podkreśla jednak, że w tym meczu nikt nie był wyraźnie lepszy, a obie strony walczyły zażarcie do samego końca.
"Portugalia opuszcza Euro z podniesioną głową" - czytamy z kolei w gazecie sportowej "O Record". Piłkarze Bento udowodnili, że mają w sobie talent i futbolowy artyzm - wystarczająco wiele, by mierzyć coraz wyżej. Prasa cytuje też samego selekcjonera, który po przegranym meczu stwierdził, że "Portugalia odpadła w takim stylu, w jakim powinna odpaść wielka ekipa".
Także zwykli kibice nie szczędzą ciepłych słów swoim reprezentantom: "zabrakło naprawdę niewiele", "to były świetne mistrzostwa", "jestem dumny z ich występu" - w internecie pojawiają się setki takich i podobnych komentarzy.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt